Kuidas Eatoni energiahalduslahendused kaitsevad teie ettevõtet elektrikatkestuste eest

Elektrikatkestus võib kesta sekundi murdosast kuni mitme tunni või päevani ja selle rahaline mõju võib olla ettevõtetele väga häiriv, eriti ulatusliku või pikaajalise katkestuse korral. Viimaseks hoiatavaks näiteks oli aprilli lõpul Pürenee poolsaart tabanud elektrikatkestus, mis jättis Hispaania ja Portugali linnad tundideks elektrita.
Selleks, et elektrikatkestus ei halvaks organisatsiooni tegevust, on oluline võtta kasutusele teenuse järjepidevuse strateegia ja minimeerida äritegevuse riske. Alustuseks on oluline mõista selliste elektrikatkestuste põhjuseid.
Miks tekivad katkestused?
Elektrivõrgud koosnevad mitmest komponendist, mis aja jooksul kuludes, ilmastikuga kokkupuutes ja üldise vananemise tõttu lagunevad ja see on üheks rikete põhjuseks. Katkised juhtmed või vigased trafod võivad põhjustada elektrikatkestusi. Ühe komponendi rike võib vallandada kaskaadefekti, mille tulemuseks on ulatuslikud elektrikatkestused.
Regulaarne hooldus koos IT-infrastruktuuri turvalise juurdepääsu, haldamise ja kontrolliga on nende tõrgete vältimiseks ülioluline. Sageli lükatakse hooldust edasi, sest loodetakse selle pealt kokku hoida. Paraku jäävad niimoodi probleemid märkamatuks.
Kuigi sagenenud on ka rünnakud elektritaristu vastu, põhjustab suurema osa katkestusi äärmuslik ilmastik – tugev tuul võib puid maha murda ja ülekandeliine kahjustada ning tugev vihm ja raske lumi võivad mõjutada alajaamu ja muud infrastruktuuri.
Katkestused mõjutavad kõiki
Enamik ettevõtteid ei saa tegutseda ilma elektrita – elektrikatkestus paneb tootmisliinid seisma, tekib raskusi tehingute töötlemisega, restoranid ja jaekauplused võivad kaotada kiiresti riknevaid kaupu.
Kui elektrikatkestus mõjutab servereid ja andmekeskusi, on tulemuseks andmete kadumine, häiritud on müük ja klienditoe tegevus. E-kaubanduses võib isegi lühike elektrikatkestus põhjustada märkimisväärset rahalist kahju.
Sagedaste elektrikatkestustega piirkonnas on takistatud majandusareng, sest see ei meelita ettevõtjaid sinna töökohti looma ja investeerima. See omakorda mõjutab piirkonna maksutulu ja tervet kogukonda. Seetõttu on kvaliteetsetesse elektriseadmetesse panustamine äärmiselt tähtis.

Elektrikvaliteedi uued lahendused
Viimaste aastate edusammud on oluliselt parandanud elektrisüsteemide tõhusust ja funktsionaalsust. Näiteks IoT-tehnoloogia integreerimine võimaldab reaalajas jälgida ja kontrollida elektrikvaliteeti. Nii saab teha ennetavat hooldust ja kiirelt reageerida elektrikatkestustele. IoT-toega toitekvaliteedi seadmed pakuvad väärtuslikku analüüsi, mis aitab organisatsioonidel optimeerida energiakasutust ja parandada üldist energiahaldust.
Teine hiljutine areng on nutikate võrkude kasutuselevõtt, millega saab parandada elektrijaotuse töökindlust ja efektiivsust. Nutikad võrgud koondavad täiustatud elektrikvaliteedi seadmeid, mis suudavad dünaamiliselt reageerida energianõudluse ja -pakkumise muutustele. Nende võime tuvastada ja isoleerida rikkeid, vajadusel voolu ümber suunata ja koormusi tasakaalustada, tagab stabiilse ja kvaliteetse toiteallika.

Aeg tegutseda
Vananeva infrastruktuuri ja ekstreemsete ilmastikutingimuste tõttu ei kao elektrikatkestused kuskile ja ettevõtted seisavad silmitsi nendega seotud kuludega, mis üha kasvavad.
Tänapäeval ei saa organisatsioon endale lubada oma elektriseadmete haavatavust. Väga oluline on investeerida tõhusatesse energiakvaliteedi lahendustesse, millel on tugev ribaväline haldusstrateegia – see aitab parandada juurdepääsu ja kontrolli oma IT-infrastruktuuri üle olenemata sellest, kas see asub andmekeskuses või võrgu servas.
Nende meetmete abil saab iga organisatsioon minimeerida elektrikatkestuste mõju oma äritegevusele ja majandusele laiemalt.
Lisateavet selle kohta, kuidas Eatoni toitehalduslahendused võivad teie ettevõtet elektrikatkestuste eest kaitsta, leiate aadressilt www.eaton.com/Blackout.