Üle 60 aasta saari ja mandrit ühendanud merekaablid lõpetasid töö
Juuni alguses võeti kasutuselt maha viimased kaks üle kuue aastakümne töötanud 35-kilovoldist merekaablit, mis ühendasid Muhut ja Saaremaad mandriga. Vanemad neist pingestati 1964. aastal.
Esimene Virtsu–Võiküla kaabel läks pingesse 5. oktoobril 1964, teine aasta hiljem. Hiljem täiendati sama trassi veel kahe 35 kV kaabliga – 1970. ja 1981. aastal ning Rõuste–Tusti vahele paigaldati kaks lisaühendust 1991. aastal.
Selle loo lugemiseks pead olema Elektriala tellija
Hind kehtib esimesel kolmel kuul, misjärel jätkub tellimus automaatselt hinnaga 11.99 kuus. Tellimuse saad alati katkestada. Kõik tellimisvõimalused leiad siit lehelt.
Oled juba tellija? Logi sisse.

