Elering käis välja sagedusreservide kulude katmise plaani: tootjatele 40%, tarbijatele 60%
Elering esitas konkurentsiametile kinnitamiseks uue metoodika, mis määrab elektrisüsteemi sagedusreservide kulude jaotuse elektritootjate ja tarbijate vahel. Kinnitamise korral hakkavad alates 2026. aastast reservide püsikulusid katma nii tootjad (40%) kui tarbijad (60%) ning lõpeb senine ajutine lahendus, kus kulud kaeti ülekoormustulust.
Elektritootjatele lisandub uus kulukohustus – 40% kogu tasakaalustamisvõimsuse kuludest. See on oluline muutus võrreldes praeguse olukorraga, kus Elering katab need kulud elektribörsil tekkivast ülekoormustulust. Uus jaotus puudutab kõiki tootjaid, sealhulgas taastuvelektri tootjaid.
Registreeru tasuta ja loe edasi
Seda artiklit saad tasuta edasi lugeda, kui teed meie lehel konto ja liitud Elektriala uudiskirjaga.
Tasuta lugemisõigus kehtib ühele artiklile. Kui soovid selle asemel Elektriala tasulist tellimust, siis kõik tellimisvõimalused leiad siit lehelt.
Oled juba tellija? Logi sisse.

